کد خبر: 4964

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۰۶ - ۲۳:۵۱

فرمانده سپاه شادگان:

ارائه تسهیلات با درصد پائین تر از بانک های موجود؟ / “دهستان حسینی “آباد می شود؟

دهستان حسینی با ۴۰ روستا و با هدف محرومیت زدایی درعرصه های بهداشتی ، آموزشی ،عمرانی و سازندگی ، علمی و فرهنگی انتخاب شده است که مطالعات وطراحی آن انجام شده و به تهران ارسال شده است و درحال حاضر در مرحله انعقاد قرارداد و واگذاری اعتبارات لازمه می باشیم ،در این طرح عظیم مسئولیت جاده سازی دهستان به عهده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و مسائل دیگر طرح بر عهده سپاه ۷ ولی عصر خوزستان و سپاه شادگان قرارداده شده است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی صبح شادگان ، فرمانده ناحیه  مقاومت بسیج شادگان درمصاحبه #اختصاصی با خبرنگارصبح شادگان که درتاریخ ۵/۵/ ۹۶ برگزار شد بیان کردند:ازمهمترین برنامه های فرهنگی واجتماعی  اجرا شده توسط سپاه درسطح شهرستان باتوجه به اینکه ماموریت بسیج مبارزه باتهدید نرم می باشد،می توان :

 

فرمانده سپاه

 

۱-برنامه سالگردارتحال حضرت امام(ره) / ۲- برنامه های ماه مبارک رمضان / ۳-اعزام بیش از ۹۰۰ نفر از بسیجیان شهرستان درغالب های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور درعیدنوروز / ۴- اعزام به مناطق عملیاتی غرب کشوردرتابستان/ ۴-برگزاری مراسم عفاف وحجاب  /۵-برگزاری مراسم اعتکاف دانش آموزی و …. رانام برد.

 

راهیان نور

سرهنگ خنافره دربخش دیگری ازصحبت هایشان افزودند: درزمینه فعالیت ورزشی می توان از برگزاری مسابقات ورزشی وهمچنین بهره برداری از تعداد “۴” سالن ورزشی از اول امسال تا به الان نام برد که می توان  سالن دهستان حسینی رابه عنوان نمونه مثال زد.

وی همچنین ، ازپیشرفت  و تکمیل ۵۰درصدی، ۴ سالن  دیگر ورزشی خبرداد..

فرمانده سپاه افزود: درزمینه سیاسی ، اجرای برنامه ها ونشست های سیاسی با موضوع مقابله با وهابیت و آسیب های فضای مجازی ، مهارت زندگی ،مقابله با اعتیاد و…را داشته ایم  و خصوصا در ایام انتخابات ریاست جمهوری برگزاری نشست های سیاسی با هدف حضورحداکثری مردم راداشته ایم .

درزمینه اجتماعی کارهای بسیاری انجام گردید که ازجمله آنان می توان  کارگاه های افزایش جمعیت ویژه بانوان – همایش عفاف وحجاب و همچنین ، تشکیل شورای های امربه معروف ونهی ازمنکر ر ا درسطح محلات وبا هدف کاهش آسیب های منطقه ای را مثال زد.

 

حجاب وعفاف

 

ایشان درادامه افزودند: لازم به ذکراست هرچه در زمینه فرهنگی کارکنیم کم است ،لذا برنامه های مهمتر و بهتری  برای مردم ولایت مدارشهرستان خواهیم داشت و با توجه به بیانات و نگاه ویژه مقام معظم رهبری نسبت به مسئله فرهنگ و خصوصا باد ستور ایشان نسبت به آتش به اختیاردرمسائل فرهنگی و لزوم مقابله بادشمنان دراین عرصه ،حتما سپاه شادگان تلاش چندین برابری درمقابله بادشمن خواهد داشت و هرگزاجازه نخواهد داد برنامه های آنان موفقیت آمیز باشد.

این مقام مسئول دربخش دیگری ازصحبت هایشان گفتند: باتوجه به شعارسال و تاکیدمقام معظم رهبری براقتصادمقاومتی جهت مقابله با تحریم ها وفشارهای اقتصادی موجود که دشمنان باهدف فشار و ایجادنارضایتی برمردم وارد کرده اند، سپاه باتشکیل بسیج سازندگی واستفاده ازظرفیت وسایل و تجهیزات موجود که در زمان صلح طبق قانون اساسی باید به مردم خدمت کند و درزمینه  های محرومیت زدایی و کمک به تولید و اشتغال و عمران و آبادی دهستان ها درحال اجرای برنامه هایی ازقبیل :

استفاده ازظرفیت جوانان عزیز وعلاقمند و  خیرسطح شهرستان کرده است ، ایشان همجنین افزوند ،ازجمله برنامه ها ، تشکیل گروه های جهادی واعزام آنها به مناطق محروم  ، جهت محرومیت زدایی را داشته ایم که تابه الان ۲۰گروه جهادی  فعال سازماندهی شده است و ضمنا سالانه گروه های جهادی ای ازخارج شهرستان و استان داریم که به شادکان می آیند ، که ازمهمترین گروه های فعال موجود درشادگان می توان قرارگاه جهادی بسیج دانشجویی ابوالفضل العباس رانام برد،که فعالیت های بسیاری درسطح شهرستان و استان و حتی کشور انجام داده  است.

 

جهاد سازندگی

 

وی افزود :همچنین اجرای کارگاه های آموزشی اشتغال ،به علاوه ارائه تسهیلات با درصد پائین تر از بانک های موجود و حمایت از اشتغال جوانان و تکمیل و ساخت ۹۵ خانه محرومین کمیته امداد را داشته ایم.

ایشان همچنین : ازتکمیل و ترمیم خانه های نیازمندان / ساخت وتکمیل مساجد روستایی / ساخت ۴خانه عالم /تامین سبد ارزاق ویژه نیازمندان وهمچنین باتوجه به تاکید ویژه مقام معظم رهبری برآبادی ۱۰۰۰ دهستان درسراسرکشور درشهرستان شادگان دهستان حسینی با ۴۰ روستا و با هدف محرومیت زدایی درعرصه های بهداشتی ، آموزشی ،عمرانی و سازندگی ، علمی و فرهنگی انتخاب شده است که مطالعات وطراحی آن انجام شده و به تهران ارسال شده است و درحال حاضر در مرحله انعقاد قرارداد و واگذاری اعتبارات لازمه می باشیم ،در این طرح عظیم مسئولیت جاده سازی دهستان به عهده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و مسائل دیگر طرح  بر عهده سپاه ۷ ولی عصر خوزستان و سپاه شادگان قرارداده شده است.

ضمنا درحال برنامه ریزی جهت تبدیل شهرستان به قطب تولید محصول “شیره خرما” با اعطای تسهیلات مناسب به علاقمندان وجوانان هستیم.

 

 

پایان بخش اول مصاحبه ،انشالله بخش دوم باموضوع برنامه های تابستانه و امنیت “خصوصا تیراندازی” فردا خدمت عزیزان گذاشته می شود.

انتهای پیام /

ارسال دیدگاه