کد خبر: 4769

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۱/۱۸ - ۲۱:۳۷

مسئول جهاد سازندگی ناحیه شادگان:

ساخت وتکمیل بیش از۱۰ طرح عمرانی در تعطیلات عید نوروز توسط گروه های جهادی در شهرستان شادگان

در طی تعطیلات ایام عید نوروز امسال ، بیش از ۱۰ طرح عمرانی و چندین طرح فرهنگی ، بهداشتی و اشتغال زایی توسط جهاد سازندگی بسیج انجام گرفته است.

گرو جهادی شادگان

عباس رادمرد مسئول جهاد سازندگی ناحیه سپاه شادگان در گفت وگو با خبرنگار صبح شادگان گفت: با حضور سه قرارگاه جهادی در طی تعطیلات ایام عید نوروز امسال ، بیش از ۱۰ طرح عمرانی و چندین طرح فرهنگی ، بهداشتی و اشتغال زایی انجام گرفته است.

وی افزود : حضور گرو های جهادی در سه روستای عنایتی مچاسبه ، صفرای مقدم و بصیر آباد بوده است  در طی فعالیت  این گروه ها در ایام تعطیلات عید نوروز ، دو مسجد تکمیل،یک خانه محروم بصورت کامل ،چند خانه محروم ترمیم و ۶ سرویس بهداشتی برای مسجد و خانواده های محروم  بنا شده است.

رادمرد با توجه به فعالیت های مختلف گروه های جهادی اظهار نظر کرد : در کنار فعالیت های عمرانی ، فعالیت های مختلف فرهنگی که شامل برگزاری کلاس های اخلاق ، احکام، قرآن و کلاس های آموزشی ، همچنین  فعالیت های مختلف در حوزه سلامت وبهداشت و درمان صورت گرفته است .

در ادامه جعفرسلطانی مسئول قرارگاه جهادی حضرت ابوالفضل (ع) بسیج دانشجویی شادگان اظهار کرد: این قرارگاه با حضور در روستای صیحاویه به مدت ۱۲ روز در تعطیلات عید نوروز ۹۶ ، ۳۰ جهادگر برادر و۲۰ جهادگر خواهر به این روستا اعزام کرده است .

وی گفت : در طی فعالیت جهادگرانه این قرارگاه ، یک مسجد تکمیل ، یک خانه محروم بصورت کامل ساخت و سه سرویس بهداشتی برای مسجد بنا شده است.

سلطانی خاطرنشان شد: در راستای اقتصاد مقاومتی و جهت اشتغال زایی برای روستاییان این روستا کانال زهکشی به طول ۱۸۰۰ متر احداث شده است ، که می توان جهت احیای چندین زمین کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد.وی همچنین از اعزام ۴۰ پزشک به این روستا خبرداد وگفت : تمامی روستاییان مورد معاینه و سلامت سنجی که شامل تست قند خون و اندازه گیری فشار خون توسط پزشکان قرارگرفته اند. که  ۸ نفراز آنان به بیمارستان گلستان اهواز و یک نفر به تهران جهت انجام جراحی و دوره درمان تکمیلی به صورت رایگان اعزام شده اند.

 

20170327_121028 20170327_123411 20170327_131655 20170327_133319 20170327_140333

مسئول قرارگاه جهادی ابوالفضل افزود: در بخش فرهنگی ، کلاس های مختلف برای تمامی سنین ، برنامه جنگ شادی  و همچنین مسابقات ورزشی  برای جوانان  برگزارشده است و به تمامی اهالی روستا یک بسته فرهنگی داده شد.

 

جهادسازندگی اردو جهادی

سلطانی با ابراز رضایت از برخورد و همکاری  اهالی روستای صلیحاوبه و همچنین تشکراز فرمانده ناحیه شادگان جناب سرهنگ خنافره که در طی این مدت با قرارگاه نهایت همکاری را داشته ،  از بخشدار دارخوین انتقاد کرد وگفت : وی در زمینه های مختلف با جهادگران همکاری نکرده است و این باعث تضعیف در روحیه جهادی اعضای این قرارگاه شده است .

جهاد سازندگی 20170322_120730 20170322_122252 جهاد سازندگی

ارسال دیدگاه