کد خبر: 3340

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۸ - ۱۴:۵۱

معاون فرماندار شادگان:

شهرستان شادگان روی میادین نفتی واقع شده و سزاوار نیست که دانش آموزان بعضی از روستاها در کانکس تحصیل کنند

معاون فرماندار شادگان:علیرغم همه استعدادها بدلیل محرومیت منطقه و عدم وجود صنایع و کارخانجات و منابع درآمد زا این شهرستان بیشترین نرخ بیکاری در استان را دارد و مشکلات خشکسالی،کشاورزان و نخلداران که شغل اصلی آنها کشاورزی است را با مشکل جدی مواجه ساخته است.

به گزارش خبرنگار صبح شادگان نعمت الله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در جلسه بررسی وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان شادگان که با حضور امیریان مجری طرحهای عمرانی مناطق نفت خیز کشور برگزار شد،با تشریح وضعیت عمومی شهرستان شادگان گفت:شهرستان شادگان روی میادین نفتی واقع شده و با گذشت ۳۸ سال از انقلاب جمهوری اسلامی ایران سزاوار نیست که دانش آموزان بعضی از روستاها در کانکس تحصیل کنند.

آلبوغبیش با اشاره به استعداد های بلقوه و بلفعل شهرستان شامل تالاب بین المللی شادگان وسیعترین تالاب کشور،میادین نفتی منصوری و دارخوین،وجود بیش از ۲۰۰ حلقه چاه نفت،دو رودخانه عظیم کارون و جراحی،منطقه گردشگری شادگان اظهار داشت:علیرغم این همه استعدادها بدلیل محرومیت منطقه و عدم وجود صنایع و کارخانجات و منابع درآمد زا این شهرستان بیشترین نرخ بیکاری در استان را دارد و مشکلات خشکسالی،کشاورزان و نخلداران که شغل اصلی آنها کشاورزی است را با مشکل جدی مواجه ساخته است.

وی افزود:وجود ۲ میلیون و پانصد هزار اصله نخل خرما باعث شده شهرستان شادگان بعنوان پایتخت خرما شناخته شود اما با وجود بحران کم آبی نخلستان ها در حال نابودی هستند.

معاون فرماندار شادگان عمده ترین مشکل شهرستان را اشتغال و آب شرب و کشاورزی عنوان کرد و افزود:تنها راه برون رفت از این معضل،همکاری وزارت نفت با وزارت نیرو در جهت تأمین اعتبار بمنظور انتقال آب بین حوزه ای کارون به جراحی و تسریع در اجرای این طرح است.

معاون فرماندار شادگان همچنین به نامطلوب بودن وضعیت جاده های شهرستان نیز اشاره کرد و گفت:تصادفات مستمر و تلفات جانی خصوصاً دسته جمعی و خانوادگی به دلیل غیر استاندارد بودن جاده ها بصورت مکرر مشاهده می شود و مستلزم همکاری بیشتر وزارت نفت می باشد.

آلبوغبیش در پایان بر ضرورت تکمیل پروژه هایی که اعتبار آنها از محل نفت تأمین شده است شامل آبرسانی دریسیه ها ، مجموعه ورزشی توپچی نهر صالح ،تکمیل معلم سرا ، تکمیل استخر سر پوشیده ، تکمیل مجموعه ورزشی پتروشیمی ، راه اندازی بیمارستان نفت و استادیوم ورزشی دارخوین ، بهسازی روستای منصوره بزرگ ، تکمیل درمانگاه منصوره و تکمیل روکش آسفالت ۱۳۰ کیلومتر راه روستایی تأکید کرد.

ارسال دیدگاه