کد خبر: 3314

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۶ - ۷:۴۳

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان شادگان خبر داد:

بیش از ۲ هزار کشاورز تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان شادگان

در حال حاضر دو هزار و ۳۰۰ خانوار در این صندوق عضو هستند و در تلاش هستیم با تشکیل شورای راهبردی بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر در شهرستان جمعیت بیشتری جذب کنیم.

عبدالرسول عسکراوی مدیر صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان و روستائیان شادگان در گفت‌وگو با صبح شادگان در شادگان گفت: از مجموع خانوارهای تحت پوشش بیمه شده این صندوق، ۵۰ درصد از این تعداد خانوارهای معرفی شده کمیته امداد و بهزیستی هستند.

عسکراوی با بیان اینکه شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان مجریان طرح در دهستان‌ها هستند،افزود: بخش عمده‌ای از این موفقیت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان را مرهون اطلاع‌رسانی شوراها و رسانه‌ها عنوان کرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان شادگان، شرط اساسی برای تحت پوشش قرار گرفتن در صندوق را سکونت در روستا برشمرد و افزود: کشاورزانی که در شهرها هم سکونت داشته باشند می‌توانند تحت پوشش صندوق قرار گرفته و از مزایای این صندوق بهره‌مند شوند.

عسکراوی تصریح کرد:عضویت در این صندوق اختیاری و بدون محدودیت سنی است و تمام کسانی که شرایط لازم را داشته و بالای ۱۸ سال باشند بدون اعمال سقف سنی اعم از زن و مرد و مجرد و متاهل تحت پوشش قرار می‌گیرند.

این مسئول،حق بیمه در صندوق را ۱۵ درصد سطح درآمدی دانست و متذکر شد:یک سوم این میزان،بیمه شده و دو سوم باقی مانده توسط دولت به صورت بلاعوض به صندوق پرداخت می‌شود.

وی در پایان با اشاره به جمعیت هدف این صندوق که ۸ هزار و ۸۰۰ خانوار است،گفت:در حال حاضر دو هزار و ۳۰۰ خانوار در این صندوق عضو هستند و در تلاش هستیم با تشکیل شورای راهبردی بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر در شهرستان جمعیت بیشتری جذب کنیم.

 

ارسال دیدگاه