کد خبر: 3344

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۹ - ۸:۳۰

رئیس نهضت سوادآموزی شهرستان شادگان خبر داد:

بیش از ۲ هزار سواد آموز شادگانی مشغول به تحصیل هستند/کسب برترین رتبه کشوری توسط یک سواد آموز شادگان در مسابقه انشاء نویسی

رئیس نهضت سوادی شادگان:در سال ۱۳۹۴ تعداد ۲۹۰۰ سواد آموز در دورهای سواد آموزی شرکت کرده بودند که در آزمون های انتقال و تحکیم قبول شدند و موفق به گذراندن دوره آموزشی مذکور شدند.

علی ناصری رئیس نهضت سوادآموزی شهرستان شادگان در گفتگو با صبح شادگان با گرامیداشت ۱۷ شهریور سالروز جهانی مبارزه با بی‌سوادی گفت:۱۷ شهریور مصادف با ۷ سپتامبر توسط سازمان ملل متحد یونسکو به روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی نام‌گذاری شد و ما این روز را گرامی می داریم.

رئیس نهضت سواد آموزی شادگان افزود:در سال ۱۳۹۴ تعداد ۲۹۰۰ سواد آموز در دورهای سواد آموزی شرکت کرده بودند که در آزمون های انتقال و تحکیم قبول شدند و موفق به گذراندن دوره آموزشی مذکور شدند.

وی خاطرنشان کرد:از تعداد ۲۹۰۰ سواد آموز ۷۵۰ نفر توانایی ادامه تحصیل در دوره‌ی راهنمایی را کسب نمودند.

ناصری در ادامه با اشاره به اینکه در نیمه اول سال جاری تعداد ۲۰۶۰ سواد آموز واجد شرایط شناسایی و جذب شدند که در حال  حاضر تحت آموزش هستند.

رئیس نهضت سواد آموزی شادگان افزود:این تعداد سواد آموز در حال حاضر زیر نظر ۵۰۰ آموزش دهندگان سوادآموزی در حال تحصیل هستند.

وی تصریح کرد:جهت بالا بردن سطح آموزش،آموزش دهندگان دوره های آموزشی متعددی توسط اساتید برجسته برگزار شده است.

ناصری در ادامه با اشاره به معرفی دو چهره موفق که تحصیلات خود را از نهضت سواد آموزی آغاز کردند،گفت:در حال حاضر این دو سواد آموز با مدارک کارشناسی و دیپلم در زمینه آموزش سواد آموزان مشغول هستند.

این مسئول در پایان با اشاره به کسب برترین رتبه کشوری توسط یک سواد آموز شادگانی گفت:در مسابقات انشاء نویسی کشوری یک سواد آموز شادگانی توانست مقام نخست کشور را از آن خود کند.

ارسال دیدگاه