کد خبر: 3372

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۰

انتقادها به بی‌توجهی دولت به خوزستان ادامه دارد/ رئیس مجمع نمایندگان استان: به رئیس‌جمهور تذکر می‌دهیم

بی‌توجهی‌ها و کاهش بودجه خوزستان توسط دولت اعتدال! در حالی اتفاق می‌افتد که بعضی دیگر از استان‌ها افزایش بودجه قابل‌توجهی داشته‌اند.

به گزارش صبح شادگان به نقل از رهیاب، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس این روزها انتقادات زیادی نسبت به بی‌توجهی دولت به استان دارند و همچنین نسبت به کاهش بودجه استان گلایه‌های زیادی را مطرح می‌کنند.

این بی‌توجهی‌ها و کاهش بودجه استان توسط دولت اعتدال! در حالی اتفاق می‌افتد که بعضی دیگر از استان‌ها افزایش بودجه قابل‌توجهی داشته‌اند.

در این رابطه رئیس مجمع نمایندگان مردم خوزستان به بودجه سال ۹۵ خوزستان اشاره کرد و گفت: ما در ردیف‌های بودجه‌ای ملاحظه می‌کنیم که در سال ۹۵ استان‌های مختلف نسبت به خوزستان رشد بالایی داشتند و این یعنی دولت به این استان تبعیض قائل شده است و واقعاً به مردم این دیار ظلم کرده‌اند.

مجید ناصری نژاد با اشاره به اینکه چه دلیلی وجود دارد که دولت بودجه خوزستان را کاهش داده است، بیان کرد: جز بی‌توجهی دولت دلیل دیگری برای کاهش بودجه خوزستان وجود ندارد و یکسری نفوذهایی در بدنه دولت وجود دارد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: به رئیس‌جمهور تذکر می‌دهیم که خود وارد این موضوع شوند و اگرنه از طریق ارگان‌های نظارتی و مجلس وارد این قضیه می‌شویم.

پیش‌تر نیز فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک گفته بود: در بحث تخصیص هم ما متعرض و نگران هستیم برای تخصیص باید نگاه به محرومیت‌ها، پروژه‌ها و مشکلات منطقه شود که متأسفانه خوزستان در تخصیص هم مورد لطف آقایان قرار نگرفته و به خوزستان ظلم شده است.

به گفته شریعتی استاندار خوزستان حتی اعتبارات ماده ۱۸۰ استان‌هایی مانند فارس، کهگیلویه و بویر احمد و کرمان از سال گذشته به امسال افزایش داشته است و در استان خوزستان کم شد.

همچنین خادمی نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک گفت: با کاهش بودجه توسعه استان خوزستان متوقف می‌شود و قطعاً کسانی که در استان‌های دیگر در بدنه دولت نفوذ داشتند، بودجه ۲ برابری نسبت به سال گذشته به استان خود تخصیص داده‌اند؛ آقای جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری به استان کرمان اهمیت ویژه‌ای می‌دهد و انتظار می‌رفت به خوزستان هم مانند استان خود نگاه کنند، ضمن اینکه دولت باید به‌صورت عادلانه بودجه را در میان استان‌های مختلف توزیع کند.

به گفته غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان نیز اعمال‌نفوذ و چانه‌زنی‌های غیرعادلانه موجب شده است تا بودجه کشور به سمت برخی استان‌ها سرازیر شود که قابل‌مقایسه با خوزستان نیستند.

ازآنجاکه یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه هر استان توجه دولت با بودجه تخصیصی جهت پیشبرد طرح‌های بزرگ صنعتی و عمرانی است، معلوم نیست خوزستان از زمان آغاز به کار دولت یازدهم به کدامین گناه مورد بی‌مهری دولت قرارگرفته و بودجه تخصیصی به آن سال‌به‌سال کاهش می‌یابد.

ارسال دیدگاه