کد خبر: 2614

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۰۹ - ۱۵:۲۱

استاندار خوزستان در جمع مردم شادگان:

شهرستان شادگان در بخش آب و فاضلاب و کشاورزی با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند/من از وجود مشکل تامین آب شرب مردم شادگان شرمسارم

یکی از معضلات اصلی خوزستان در این زمان علی رغم استقرار صنایع بزرگ نفتی، اشتغال است در این راستا باید به صنایع پایین دستی این بخش توجه فراوان داشت.

به گزارش خبرنگار صبح شادگان دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در سفر شهرستانی خود به شادگان در جمع مردم و مسولین این شهرستان گفت:یکی از معضلات اصلی خوزستان در این زمان علی رغم استقرار صنایع بزرگ نفتی، اشتغال است در این راستا باید به صنایع پایین دستی این بخش توجه فراوان داشت.

وی افزود: برای رونق صنایع تبدیلی و بسته بندی خرما در این شهرستان از سازمان صنعت معدن و تجارت استان در بحث صنایع تبدیلی و خوشه صنعتی خرما می خواهم طرحی را جهت احداث صنایع تبدیلی آماده کنند.

استاندار خوزستان با اشاره به مشکلات آب و فاضلاب و کشاورزی شادگان گفت:متاسفانه شهرستان شادگان در بخش آب و فاضلاب و کشاورزی با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند.

شریعتی خاطر نشان کرد:در بحث ساماندهی و ایجاد شبکه فاضلاب از مدیر عامل آبفا کشور خواستم که اعتبارات قابل توجهی را به بحث ساماندهی فاضلاب اختصاص دهد.

وی ادامه داد: برای حل مشکل آب شرب نیز وقت ویژه ای  می گذارم،داشتن آب شرب حق شماست و من از وجود مشکل تامین آب شرب شرمسارم،البته با اجرای طرح غدیر مشکل تامین آب شرب شادگان حل خواهد شد.هچنین در بخش کشاورزی اقدامات لازم را انجام خواهیم داد زیرا در صورتی که بخش کشاورزی این شهرستان مختل شود،حیات آن به خطر می افتد.

استاندار خوزستان افزود:بهره مندی از آب شرب با کیفیت حق مردم شهرستان شادگان است و برنامه ریزی های لازم در راستای حل مشکلات موجود در این زمینه انجام خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: در سال جاری ۵٠٠ میلیون دلار اعتبار به منظور حل مشکلات آب و فاضلاب روستایی کشور تخصیص یافته، و در همین  راستا به دنبال جذب اعتبارات ویژه ای برای خوزستان هستیم.

شریعتی با اشاره به اهمیت راه اندازی شرکت فولاد شادگان گفت:راه اندازی این شرکت به دلیل موظف شدن به پرداخت عوارض به شهرداری این شهرستان تاثیرات بسیاری بر روی حل معضلات فعلی آن ایفا خواهد کرد.

ارسال دیدگاه