کد خبر: 2625

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۲۰:۱۵

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شادگان:

روز جهانی قدس نماد آزادی‌خواهی و ظلم‌ ستیزی مردم مستضعف دنیا است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شادگان:گذشته از شرایط جهانی که ضرورت حضور در راهپیمایی این روز را بیشتر می‌کند، این امر وظیفه دینی و ایمانی مسلمانان نیز می‌باشد که همواره برای احقاق حق مظلومان بر سر ستمگران فریاد زنند.

سرهنگ پاسدار حسین خنافره فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شادگان در گفتگو با خبرنگار صبح شادگان با تاکید بر حضور پرشور و حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس امسال،گفت:روز جهانی قدس، روز فریاد انزجار از ظلم و ستم علیه مظلومان و نماد آزادی‌خواهی و ظلم‌ستیزی مردم مستضعف دنیا است.

وی افزود:روز قدس با هوشمندی و دوراندیشی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی به روز وحدت ملل مسلمان جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تبدیل شده است.

خنافره در ادامه با اشاره به فرازی از وصیت نامه ی امام علی(ع) در نامه ۴۷ نهج البلاغه گفت:حضرت علی(ع) در فرازی از وصیت‌نامه‌ی خود در نامه ۴۷ نهج‌البلاغه می‌فرمایند: «کُونَا لِلظَّالِمِ خَصْماً وَ لِلْمَظْلُومِ عَوْناً» یعنی باید در هر زمان و مکان، نسبت به ظالم ابراز دشمنی کرده و به یاری مظلومان شتافت و این بیانگر این است که رویکرد انقلاب اسلامی به مسأله‌ی فلسطین،ریشه در اعتقادات و ایدئولوژی اسلام دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شادگان یادآور شد:مراسم روز قدس امسال در حالی برگزار می‌شود که شرایط حساسی در منطقه‌حاکم بوده و جنایات گروهک‌های تکفیری و عوامل استکبار و صهیونیسم بین‌الملل در سرزمین‌های اسلامی بیش از پیش آشکار شده است،بنابراین مردم روزه‌دار و مومن ایران اسلامی این بار باید مراسم روز قدس را با عظمت‌تر از سال‌های گذشته برپا کنند.

وی در ادامه تأکید کرد:گذشته از شرایط جهانی که ضرورت حضور در راهپیمایی این روز را بیشتر می‌کند، این امر وظیفه دینی و ایمانی مسلمانان نیز می‌باشد که همواره برای احقاق حق مظلومان بر سر ستمگران فریاد زنند.

خنافره در پایان گفت:ما پاسداران و همه ی بسیجیان در روز قدس در کنار اقشار مختلف جامعه،همگام با مردم انقلابی، هم دل و هم صدا با سایر کشورهای اسلامی  با حضور در راهپیمایی بزرگ این روز ضمن اعلام انزجار از قدرت های مستبد و سلطه طلب بار دیگر با امام خویش پیمان بسته و اعلام می داریم که با پیروی از آن امام فرزانه تا پای جان از دست آوردها و ارزش های انقلاب اسلامی و قیام مردم مظلوم فلسطین دفاع می کنیم.

ارسال دیدگاه