کد خبر: 2622

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ - ۶:۱۰

دستگیری عاملان کلاهبرداری ۲۰میلیارد ریالی در شادگان

جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری عاملان کلاهبرداری ۲۰ میلیارد ریالی فروش مال غیر و چک های بلامحل در شهرستان شادگان خبر داد.

به گزارش صبح شادگان به نقل از رهیاب، سرهنگ سید محمد صالحی با اعلام این خبر گفت: با مراجعه حضوری فردی به ماموران انتظامی شهرستان شادگان مبنی بر اینکه دو نفر با صدور چک بلامحل اقدام به خرید خودرو از اهالی روستا نموده و در حال حاضر با خودروی سمند وی متواری شدند، که با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله دستگیری آنها در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: ماموران انتظامی پس از هماهنگی با مقام قضائی و راهنمایی شاکی دو متهم به کلاهبرداری را که با خودرو سمند در حال فرار بودند در یکی از روستاهای شهرستان شادگان شناسایی و دستگیر کردند، که به همراه خودرو  به مقر پلیس آگاهی این شهرستان منتقل شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده در تحقیقات پلیسی به انواع کلاهبرداری از شهرها و روستاهای همجوار اعتراف کردند، افزود: با جمع بندی تحقیقات صورت گرفته میزان کلاهبرداری آنها بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است، که تعداد زیادی از مالباخته ها شناسایی و به پلیس آگاهی شهرستان دعوت شدند.

سرهنگ صالحی در خاتمه با بیان اینکه تحقیقات جهت کشف کلاهبرداری های دیگر همچنان ادامه دارد، به شهروندان توصیه کرد: از گرفتن چک های ناشناس خودداری کرده و در صورت معامله با چک حتماً از بانک مربوطه مشخصات موجودی و اصالت چک را استعلام کنند.

ارسال دیدگاه