کد خبر: 2599

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۱۱:۲۷

صبح شادگان گزارش می دهد؛

در نشست هم اندیشی امنیتی اجتماعی بزرگان عشایر و معتمدین بخش خنافره با مسئولین چه گذشت؟

به گزارش خبرنگار صبح شادگان عصر روز گذشته(شنبه)نشست هم اندیشی امنیتی و اجتماعی بزرگان عشایر و معتمدین شهر خنافره با حضور فرماندار شادگان،فرمانده سپاه شادگان،فرمانده نیروی انتظامی شادگان و نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین شهرستان برگزار شد. در این برنامه مهدی عسکری یکی مسئولین شعب دادگستری شادگان به سخنرانی پرداخت و […]

به گزارش خبرنگار صبح شادگان عصر روز گذشته(شنبه)نشست هم اندیشی امنیتی و اجتماعی بزرگان عشایر و معتمدین شهر خنافره با حضور فرماندار شادگان،فرمانده سپاه شادگان،فرمانده نیروی انتظامی شادگان و نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین شهرستان برگزار شد.
در این برنامه مهدی عسکری یکی مسئولین شعب دادگستری شادگان به سخنرانی پرداخت و ظرفیت های عشایر شادگان را کم نظیر توصیف کرد و گفت:عشایر شادگان ظرفیت های بی نظیری دارند و برای کاهش جرم مستعد هستند.
عسکری افزود:کثرت حسینیه ها و اماکنی مانند مضیف نزد عشایر فرصتی گرانبها برای حل مشکلات است.
مهدی عسکری تصریح کرد:
شیوخ عشایر برای کاهش مشکلات و اسیب های اجتماعی همانند یک معلم باشند و راه های حل مشکلات و کاهش آسیب ها را آموزش دهند.

IMG-20160626-WA0012 (Copy)

یکی دیگر از سخنرانان این مراسم سرهنگ حسین خنافره فرمانده ناحیه بسیج شادگان بود.
حسین خنافره در این مراسم گفت:جمهوری اسلامی ایران از نظر آرامش و احساس امنیت با کشورهای همجوار قابل مقایسه نیست.
فرمانده ناحیه بسیج شادگان دلیل وجود امنیت را اقتدار کشور خواند و افزود:
دارا بودن ایرانی قوی و قدرتمند در مقابل دشمنان و رحیم و عطوف در مقابل ملت خود را می توان عامل اصلی وجود امنیت در کشور دانست.
وی در ادامه با اشاره به امنیت شهرستان شادگان گفت:در تامین امنیت شهرستان با کسی تعارف ندارد و تعدی بر امنیت مردم خط قرمز بسیج و سپاه است که از فرزندان این مرز و بوم تشکیل شده است.
خنافره تشکیل چنین نشست هایی را مبارک خواند و گفت:برگزاری چنین جلساتی در نقاط مختلف شهرستان بازده خوبی خواهد داشت و می تواند در کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی شهرستان موثر باشند.

IMG-20160626-WA0018 (Copy)

سرهنگ فرج سعیدی نیا فرمانده نیروی انتظامی شادگان از دیگر سخنرانان این نشست بود.
وی با اشاره به افزایش جرایم امسال نسبت به سال گذشته گفت:عامل اصلی افزایش جرایم عدم تربیت صحیح فرزندان خود می باشد و از همه ی خانواده ها می خواهیم در کنترل رفتار فرزند خود بیشتر دقت کنند و در کاهش آسیب ها با نیروهای انتظامی همکاری کنند.
سعیدی نیا وجود اسلحه های غیر مجاز در بین بعضی از عشایر را عامل بروز اتفاقات تلخ در بین عشایر غیور شادگان خواند و افزود:وجود اسلحه های غیر مجاز و روحیه ی بزرگ منشی و تیراندازی در مناسبت های مختلف در بعضی از عشایر شادگان عواقب وخیمی در پی خواهد داشت.
فرمانده نیروی انتظامی شادگان تصریح کرد:
نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی در برقراری امنیت و برخورد قاطع تعارف و تساهل ندارد و تامین امنیت یک واجب دینی و شرعی است.
وی با اشاره به اینکه بعضی از مسئولین و بزرگان خواهان مجوز تیراندازی در مراسمات را دارند افزود:این درخواست غیر قابل قبول است و ما در برقراری امنیت و پاسداری از مملکت محکم بر تعهد خود ایستاده ایم.

IMG-20160626-WA0005 (Copy)

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی بعنوان آخرین سخنران این برنامه بود.
حجت الاسلام و مسلمین مجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی افزایش معضلات اجتماعی را بالا بودن نرخ بیکاری خواند و گفت:
کمبود فرصت های شغلی برای جوانان و بالا بودن نرخ بیکاری در شادگان عامل اصلی افزایش بزهکاری و معضلات اجتماعی نظیر ایجاد نا امنی توسط عده ای مجرم می باشد.
ناصری نژاد افزود:دولت محترم می بایست به مناطق محروم نگاه ویژه ای داشته باشد و با تخصیص اعتبارات عمرانی و فرهنگی جهت فراهم نمودن بستر اشتغال برای جوانان برای کاهش آسیب های اجتماعی اهتمام ورزد.
نماینده مردم شادگان با انتقاد شدید از تیراندازی در مراسمات عزا و عروسی گفت:ما نمی دانیم فلسفه ی تیراندازی در مراسمات چیست و عده ای هم هستند و می گویند اگر تیراندازی نباشد این مراسم عزا درست برگزار نشده است.
وی افزود:تیراندازی در همه ی مراسمات و ایجاد ناامنی با فرهنگ ناب اسلامی همخوانی ندارد.
مجید ناصری نژاد در ادامه ضمن درخواست از بزرگان و شیوخ مبنی بر اینکه به این تیراندازی ها باید پایان داد گفت:از همه ی بزرگان و شیوخ عشایر درخواست داریم که همه دست در دست هم دهیم و این تیراندازی ها را جمع کنیم.
نماینده مردم شادگان در پایان گفت:اگر سرمایه گذاری بخواهد در شادگان سرمایه گذاری کند با مشاهده و یا شنیدن تیراندازی ها قطعا از سرمایه گذاری صرف نظر می کند و این به ضرر شهرستان شادگان است.
گفتنی است این برنامه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا و صرف افطار به پایان رسید.

ارسال دیدگاه