کد خبر: 2347

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ - ۸:۳۰

صبح شادگان می دهد؛

معامله بر روی سلامت مردم/حمل لاشه های گوشت با موتور سه چرخ در شادگان +تصاویر

نکته ای مهم که این روزها شاید از چشم مسئولین شهرستان شادگان دور مانده است،حمل و نقل این فرآورده های خام دامی،به صورت کاملا غیر بهداشتی با موتور سه چرخ صورت می گیرد.

به گزارش صبح شادگان قرنطینه به عنوان یکی از رکن ها و ابزارهای مهم در تامین بهداشت دام و فرآورده های دامی از جمله اجرای پروژه های کنترل و ریشه کنی بیمارهای های دامی،مطرح است و با در برگیری طیف وسیعی از فعالیت ها از قرنطینه داخل دامداری شروع و پس از اجرای دستور العمل های بهداشتی و مراحل مختلف به قرنطینه حمل و نقل دام و فرآورده های خام دامی منتهی می گردد .

رعایت موازین بهداشتی در کشتارگاه ها و قرنطینه ی حمل و نقل فرآورده های خام دامی از آنجا که به طور مستقیم با سلامت افراد جامعه در ارتباط بوده،بسیار حائز اهمیت است که در شهرستان شادگان گویا با اهمال در عدم رعایت این موازین روبروست.

نکته ای مهم که این روزها شاید از چشم مسئولین شهرستان شادگان دور مانده است،حمل و نقل این فرآورده های خام دامی،به صورت کاملا غیر بهداشتی صورت می گیرد.

بر اساس این گزارش در چند روز اخیر در سطح شهر شادگان مشاهده شده است که لاشه های گوشتی که می بایست با خودروی حمل گوشت از کشتارگاه به قصابی ها برسد،با موتور سیکلت سه چرخ و کاملا غیر بهداشتی،در هوای گرم این روزهای شادگان،برای عرضه به دست قصابی‌ها می رسد.

با توجه به اهمیت سلامت، کشتار دام و نحوه حمل و نقل آن بی توجهی بیشتر در این حوزه می تواند در سایه ایرادات بهداشتی، سلامت عمومی شهروندان را به مخاطره بیاندازد.

حال باید دید که ادارات متولی این امر از جمله،دامپزشکی،شبکه بهداشت و شهرداری چه تدابیری را برای رفع مشکل فوق اتخاذ خواهند کرد و رفع ایرادات و نواقص موجود در ساختار کلی این کشتارگاه کی حل خواهد شد؟

2 (Copy)

1 (Copy)

ارسال دیدگاه