کد خبر: 2393

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۱ - ۷:۳۰

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شادگان؛

مراسم جزء خوانی قرآن کریم تا پایان ماه رمضان در مساجد شادگان دایر است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شادگان:به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مراسم جزء خوانی قرآن کریم در ۵ مسجد شهر که در نقاط مختلف شهرستان هستند،هر شب با حضور قاریان برجسته شهرستان برگزار می شود.

حجت الاسلام عبدالله رضایی نسب رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شادگان در گفتگو با خبرنگار صبح شادگان با اشاره به عظمت ماه مبارک رمضان گفت:ماه رمضان از بهترین ماه‌های سال است و خداوند امتیازات فراوانی برای آن قائل شده است که در هیچ‌ یک از ماه‌های دیگر به چشم نمی‌خورد. نزول کلی قرآن در این ماه و وجود شب قدر که بهتر از هزار ماه است،ازجمله مهم‌ترین این فضیلت‌ها و امتیازات است.

وی در ادامه از برگزاری مراسم جزء خوانی قرآن کریم در سطح شهر خبر داد و گفت:به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مراسم جزء خوانی قرآن کریم در ۵ مسجد شهرستان که در نقاط مختلف شهرستان هستند،هر شب با حضور قاریان برجسته شهرستان برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شادگان خاطر نشان کرد:در این طرح که در ۵ مسجد شهرستان از جمله مسجد امام خمینی(ره)،مسجد حضرت امیرالمؤمنین(ع)،مسجد امام حسن مجتبی(ع)،مسجد سید شرف و مسجد حاج منصور باهلی اجرا می‌شود،هر شب یک جزء از کلام خدا قرائت می‌شود و در پایان ماه رمضان روزه‌داران موفق به ختم قرآن می‌شوند.

رضایی نسب افزود:برنامه ختم  قرآن کریم همه‌ ساله با حضور مردم روزه‌دار شادگان در مساجد مختلف سطح شهر و روستاهای شادگان برگزار می‌شود که با استقبال بی نظیر مردم روزه دار شادگان همراه است.

وی اظهار داشت: عظمت ماه مبارک رمضان به نزول قرآن کریم در آن است بنابراین ما باید با ترویج فرهنگ قرآن خوانی از برکات این ماه عظیم استفاده کنیم.

حجت الاسلام رضایی نسب در پایان گفت:تنها ماهی که در قرآن کریم نام آن آمده است ماه مبارک رمضان است و این ماه را خداوند سبحان با نزول قرآن معرفی می‌کند و انسان در این ماه مهمان سفره پربار قرآن است و هرکسی به‌ اندازه نیاز و استعدادش می‌تواند از آن بهره ببرد.

ارسال دیدگاه