کد خبر: 2411

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۱ - ۱۳:۲۲

بررسی اظهارات اخیر رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:

شیطنت یک خبرنگار و کلاهی که بر سر نماینده مردم شادگان رفت

روز گذشته نشست خبری دو تن از نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با تعدادی از خبرنگاران در گیت بوستان سازمان آب و برق برگزار شد در این نشست که طبق برنامه قبلی فقط برخی از رسانه ها سوالات خود را مطرح کردند حواشی رخ داد که بر متن این مراسم غلبه داشت.

به گزارش صبح شادگان روز گذشته نشست خبری دو تن از نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی با تعدادی از خبرنگاران در گیت بوستان سازمان آب و برق  برگزار شد در این نشست که طبق برنامه قبلی فقط برخی از رسانه ها سوالات خود را مطرح کردند حواشی رخ داد که بر متن این مراسم غلبه داشت.
ماجرا از این قرار بود که خبرنگاری با پیشینه مشخص پرسشی را مطرح می کند و نماینده مردم شادگان بدون توجه به ریشه چنین سوالی در پاسخ مطالبی را عنوان می کند که فقط چند ثانیه بعد این مطالب به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی و رسانه های همسو با خبرنگار پرسش کننده منتشر می شود.
نکته قابل توجه اینجاست که سوال خبرنگار فوق نه پیرامون محرومیت مردم شادگان و نه در خصوص کمبود امکانات در حاشیه شهر اهواز و نه پرداختن به بحران آب شرب کوت عبدالله می باشد اشتباه نکنید سوال طرح شده به معضل بیکاری در خرمشهر  و عدم وجود بیمارستان در حمیدیه نیز اشاره نمی کند بلکه خبرنگار فوق با سوء استفاده از نام مردم عرب استان این اولویت ها را کنار می گذارد و تغییر نام شهرها را به عنوان مطالبه اصلی برخی شهرستان ها از مسئولین اعلام می کند!
در این زمینه مسائل قابل تاملی نهفته است که اهالی رسانه و نمایندگان محترم مجلس می بایست توجه ویژه ای به آن داشته باشند،خبرنگار فوق  در حال فعالیت در یکی از رسانه های استان است لذا  می توانست این مطالبه  را در آنجا مطرح کند ولی به دلایل زیر نشست خبری نمایندگان مجلس را برای طرح آن انتخاب می کند.
۱-با توجه به غیرمنطقی بودن سوال این خبرنگار انتشار این مطلب در یک رسانه همراهی دیگر رسانه ها را موجب نمی شد لذا بهترین فرصت برای همراه کردن رسانه ها طرح پرسش در چنین جلسه ای بود چرا که برخی رسانه ها ثبت واقعه را بدون در نظر گرفتن عوامل  و عواقب در دستور کار قرار می دهند لذا چنین ظرفیتی می تواند مثل نشست خبری نمایندگان خوزستان مورد سوء استفاده افراد مغرض قرار گیرد.
۲-طرح برخی از موضوعات تا زمانی که از طرف مقامات رسمی مطرح نشده است چندان مورد توجه قرار نمی گیرد لذا عده ای با صحنه سازی تلاش می کنند اهداف شوم خود را از زبان یک مقام رسمی بیرون بیاورند تا به خواسته های شخصی و نحله ای خود مشروعیت ببخشند و از ظرفیت رسانه ای مقامات رسمی بهره ببرند لذا نماینده مردم شادگان به عنوان رئیس مجمع نمایندگان مردم خوزستان می بایست توجه بیشتری به اظهارات خود و پشت پرده برخی از سوالات داشته باشد.
البته پس از پایان این نشست برخی از اهالی رسانه در موضعگیری های شفاف و قابل تقدیر هرگونه تلاش برای ایجاد شکاف قومی و تشویش اذهان عمومی را محکوم کردند و خواستار پایان فضاسازی رسانه ای عده ای خبرنگار نما شدند لکن به نظر می رسد اهالی رسانه می بایست در این راستا با آگاهی بیشتری گام بردارند و اجازه سوء استفاده از ظرفیت های وسیع رسانه ای در خوزستان را به نااهلان ندهند.
پی نوشت:
*نمایندگان مردم خوزستان وظیفه دارند به مطالبات اصلی مردم مانند اشتغال و حل بحران ریزگردها بپردازند و از حاشیه سازی پرهیز نمایند چرا که فعلا چالش اصلی شهرهای مختلف خوزستان آب و نان و هواست.

منبع:رهیاب نیوز

ارسال دیدگاه