کد خبر: 2417

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۷:۳۰

فرماندار شادگان:

سد مارون ۲ به هیچ وجه نباید ساخته شود

فرماندار شادگان:سد مارون ۴۹۰ میلیون متر مکعب آب ذخیره شده دارد که در مقایسه با سدهای دز و کرخه رقم ناچیزی است و عملا ساخت سد مارون ۲ به کشاورزی و زندگی مردم شهرهای بالا دستی و پایین دستی جراحی ضرر جدی وارد می کند.

به گزارش صبح شادگان بهروز فرج اللهی در اولین جلسه شورای اداری شهرستان شادگان در سال ۹۵ که با حضور نماینده سابق و فعلی شادگان و مسئولان ادارات ونهاد ها در سالن ابن سکیت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد گفت:اقتصاد مقاومتی ،پیگیری به جد مسائل اجتماعی و تکریم ارباب رجوع سه اولولیت مهم ما در سال جاری هستند که امید داریم با تحول در برنامه ریزی و توجه به ایجاد فرصت های شغلی جدید و همچنین حفظ اسرار مردم در هنگام مراجعه به ادارات به این اهداف مشخص شده برسیم.
فرماندار شادگان با بیان لزوم تعیین اولویت برای همه دستگاهها باتوجه به محدودیت اعتبارات خواستار تغییر نگاه درخواست از مرکز مسولان و همچنین توجه آنان به تشکل های مردمی شد و افزود:یکی از مشکلات شهرستان شادگان عدم جلب مشارکت آحاد جامعه در برنامه های مختلف کاری است.
وی در ادامه با اشاره به لزوم داشتن برنامه مدون از شوراهای شهر نیز انتقاد کرد و گفت: در برخی شهرهای کلان برای هر شهری برنامه ۵ ساله وجود دارد اما در شهر شادگان حتی برنامه یکساله مشخص وجود ندارد.
نماینده عالی دولت در شادگان همچنین با بر شمردن برخی دغدغه های شادگان از آب کشاورزی به عنوان دغدغه اصلی مردم در حال حاضر یاد کرد و با اشاره به برخی اخبار ضد و نقیض در خصوص ساخت سد مارون ۲ هشدار داد.
فرج اللهی با بیان اینکه سد مارون ۲ نباید ساخته شود گفت: سد مارون ۴۹۰ میلیون متر مکعب آب ذخیره شده دارد که در مقایسه با سدهای دز و کرخه رقم ناچیزی است و عملا ساخت سد مارون ۲ به کشاورزی و زندگی مردم شهرهای بالا دستی و پایین دستی جراحی ضرر جدی وارد می کند.
وی در ادامه با اشاره به لزوم انتقال آب از کارون به جراحی خواستار تسریع در اجرای این طرح شد.
فرماندار شادگان در پایان با اشاره به نرخ بالای بیکاری در این شهرستان گفت:هیچ شرکت یا اداره ای در شادگان حق نیروی ندارد نیروی غیر بومی استخدام کند.
فرج اللهی همچنینن از اداره کار شادگان خواست تا با به روز کردن خود،یک بانک اطلاعاتی قوی از فارغ التحصیلان شادگانی تشکیل دهد.

ارسال دیدگاه