کد خبر: 2297

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ - ۲۱:۰۹

حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی؛

راز تحریف و سانسور امام خمینی(ره) توسط غربی‌ها/داعش برای مقابله با «عصر خمینی» ایجاد شد

حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی اظهار داشت:غربی‌ها اجازه انتشار پیام امام را ندادند چون می‌دانستند زیربنای فرهنگی تمدن غرب با این پیام مورد هدف قرار گرفته است.

با توجه به نزدیکی ایام جانگداز رحلت امام خمینی(ره)، حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی، نویسنده کتاب «عصر امام خمینی» و امام جمعه موقت اهواز در جمع خبرنگاران شبکه اطلاع رسانی رهیاب حاضر شد و چرایی تحریف و انکار خط امام خمینی از سوی برخی عوامل داخلی و جبهه استکبار را تبیین کرد.

حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی درباره نحوه نام گذاری کتاب «عصر امام خمینی(ره) اظهار داشت: در عالم سیاست و فرهنگ نابینای واقعی کسی است که حوادث پیرامون خود را ببیند و نقش امام خمینی(ره) در تحولات نبیند. از دهه ۶۰ اصل ثابت بنده در جلساتی که داشتم اشاره به شخصیت بنیان گذار انقلاب اسلامی و آثار ایشان بود.

نویسنده کتاب عصر امام خمینی(ره) با بیان اینکه در دهه ۷۰ متوجه علاقمندی به موضوع امام خمینی(ره) را متوجه شدم و شیب حرکت به سمت ایشان را تند یافتم، گفت: در جلساتی که در این دوره پیرامون شخصیت امام داشتم یک پرسش به صورت مکرر از من پرسیده می‌شد که «برای شناخت امام به کدام کتاب مراجعه کنیم» و من هیچ‌گاه جواب درستی برای این موضوع نداشتم.

وی افزود: در آن دوران کتاب کاملی که به تشریح شخصیت امام پرداخته بود را ندیدم و آثار محدودی که درباره این موضوع پرداخته بود را علی‌رغم زحمت و تلاش نویسندگان آن آثار کامل نمی‌دیدم. این موضوعات انگیزه اولیه برای تولید این اثر را در بنده ایجاد کرد و به همین دلیل از سال ۷۳ مطالعات عادی خود را تبدیل به کار پژوهشی کردم و تا سال ۸۱ این مطالعات ادامه پیدا کرد.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه هرچه درباره امام خمینی(ره) مطالعه می‌کردم بیشتر متحیر می‌شدم، عنوان کرد: در این دوره به این موضوع پی بردم که آثار امام راحل عمیق‌تر از آن چیزی است که نگاه اولیه به‌وجود می‌آید و به این نتیجه رسیدم که هیچ‌کس مانند امام خامنه‌ای مُبیِن شخصیت امام خمینی(ره) نیست.

وی بیان کرد: امام خامنه‌ای در نخستین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در حرم ایشان فرمایشاتی داشتند و برای این فرمایشات عنوان مهمی مبنی بر واقعیتی به نام «عصر امام خمینی(ره)» مطرح کردند و این موضوع را ۵ تا ۶ سال مطرح می‌کردند.

نویسنده کتاب عصر امام خمینی(ره) اظهار داشت: امام خامنه‌ای در بیانات خود گفتند که مهم‌ترین وظیفه محققان و جوانان شناخت این دوران و تحقیق درباره آن است. در آن دوره غفلت‌هایی شد و دو مقاله تحت این عنوان توسط فردی که بعدها دچار استحاله شد و شهید آوینی در این باره چاپ شد.

بی توجهی به فرمایشات امام خامنه‌ای در دهه ۷۰
وی با بیان اینکه نپرداختن به این موضوع یک خسارت است، گفت: یکی از غفلت‌های دهه ۷۰ بی توجهی به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره «عصر امام خمینی» است. این بی توجهی درحالی بود که دشمن در همان برهه با رصد دقیق این موضوع، نسخه پادزهر انقلاب اسلامی را در اتاق‌های فکری خود ایجاد کرد که یک نمونه از حاصل این اتاق فکرها «داعش» با همان تعبیر گمراه کننده «دولت اسلامی عراق و شام» است.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: وقتی عنوان «عصر امام خمینی» را برای کتاب خود انتخاب کردم متوجه جامع بودن این عنوان شدم و همه موضوعاتی که انتخاب کرده بودم زیر تعبیر «عصر امام خمینی» جای می‌گرفتند. عصری که به تعبیر امام خامنه‌ای «عصرِ زنده شدن ادیان الهی و پیدا شدن گمشده بشرِ تشنه معنویت» بود.

وی عنوان کرد: این دوران، عصر رجعت دوباره بشر به آموزه‌های دینی است و برای همین عصر امام خمینی جامع‌ترین عنوان برای این کتاب بود و براساس این عنوان، موضوعات کتاب را دسته بندی کردم. برای اینکه عصر امام خمینی را توضیح دهم باید از شخصیت امام شروع می‌کردم و بعد با نحوه تکوین انقلاب اسلامی ادامه پیدا می‌کرد. این کتاب باید طوری به موضوعات می‌پرداخت که اشخاص دیرباور گمان نکنند این مطالب مبالغه گویی است چرا که پیرامون شخصیتی است که مراجع عظام تقلید درباره ایشان می‌گفتند مانند فرد معصوم است.

بینش عرفانی، ریشه عملکرد سیاسی امام خمینی(ره)
حجت الاسلام و المسلمین حاجتی اظهار داشت: عملکرد سیاسی حضرت امام ریشه در بینش عرفانی و اعتقادات توحیدی ایشان داشت. این موضوع در بین سیاستمداران، تحلیل گران، جامعه شناسان، نخبگان و روانشناسان غربی جا افتاده بود اما با این حال از تحلیل شخصیت امام خمینی(ره) عاجز بودند و بارها به آن اعتراف کردند.

وی افزود: رئیس دانشکده روانشناسی ماساچوست آمریکا در کتاب «خمینی مخفی» می‌نویسد «من اطلاع داشتم که کارتر به سازمان سیا دستور داده بود که تیمی برجسته از روانشناسان برای تحلیل شخصیت آیت الله خمینی تشکیل دهند و کیستی و چیستی این شخصیت را دریابند». در دوران بوش پدر هم رئیس جمهور وقت آمریکا به رئیس سازمان سیا گفته بود که چگونه اَبَر کامپیوترهای شما نتوانست وقوع انقلاب اسلامی را پیش بینی کند و چند ماه قبل از انقلاب کارتر در تهران اعلام می‌کند اینجا جزیره ثبات است؛ رئیس سازمان سیا در جواب بوش پدر می‌گوید که کامپیوترهای ما با یک «بی تعریف» مواجه شدند.

نویسنده کتاب عصر امام خمینی(ره) عنوان کرد: این اعتراف به درماندگی در تحلیل شخصیت امام به این دلیل است که غرب منکر واقعیتی به نام توحید است، چه توحید صفات و چه توحید ذاتی. این اذعان به عدم توانایی به دلیل است این است که غرب بصیرتی نسبت به مفاهیم توحیدی ندارد.

علت پذیرش امام در پاریس
وی با بیان اینکه باید این واقعیت را در نظر گرفت که چرا غرب در مواجهه با امام خمینی به شدت عمل برخورد کرد، گفت: آنها امام را به این خاطر در پاریس پذیرفتند که گمان می‌کردند می‌توانند ایشان را مدیریت کنند اما کم کم متوجه شدند که این پدیده بی نظیر است که مدلی جدید از رهبری را ارائه داده است.

امام جمعه موقت اهواز عنوان کرد: مدل جدید رهبری امام خمینی مدل تاج و تخت و یا پاپ و کاردینال نبود؛ مدل دینی این شخصیت مانند دینی که دادگاه‌ها را در کلیساها به وجود آوردند، نبود تا فرون وسطی را رقم بزنند و امروز عده‌ای ملحد به گوش دین مداران سیلی بزنند. آنها فهمیدند که در این مدل جدید صبر و استقامت برای حفظ ارزش‌ها در آن موج می‌زند.

وی اظهار داشت: مکتب غرب قادر به تحلیل این دین نبود چرا که با زبان دین آشنا نیست و این عدم آشنایی به دلیل قبول نکردن واقعیت دین است. اخیراً نیویورک تایمز در گزارشی به این مسئله پرداخته بود که تحلیلگران سیا سخنرانی‌های امام خامنه‌ای را به صورت کامل رصد می‌کنند اما مشکلی که این تحلیل گران دارند این است که به زبان دین ناآشنا هستند و زمانی که ایشان می‌گویند به فضل الهی ما پیروز این نبرد هستیم، نمی‌توانند آن را تحلیل کنند.

تهدید، تحریف و انکار امام توسط غربی‌ها
استاد حوزه و دانشگاه با مطرح کردن این پرسش که چرا غرب در برخورد با امام خشونت را اصل قرار داد و به تهدید، تحریف و انکار امام خمینی روی آورد، افزود: در نوفل لوشاتو نماینده رئیس جمهور آمریکا طوری امام خمینی را تهدید کرد که نماینده رئیس جمهور فرانسه در واکنش به او گفت که جناب آیت الله میهمان دولت فرانسه هستند. آیت الله جنتی از حاج احمد آقا نقل می‌کنند که امام در پاسخ به تهدید نماینده کارتر فرمودند: «مکرر از ایران این سوال را می‌پرسند که ما چطور با انبوه مستشاران آمریکایی در ایران برخورد کنیم، به زودی من تکلیف را مشخص می‌کنم.» غربی‌ها با این تهدید فهمیدند که زبان تهدید با امام خمینی(ره) کارساز نیست.

وی عنوان کرد: غرب به گونه‌ای امام خمینی را در رسانه‌ها و جوامع خود سانسور کرد که پیام غیر سیاسی امام به گورباچف را هم منتشر نکردند. غربی‌ها اجازه انتشار این پیام را ندادند چون می‌دانستند زیربنای فرهنگی تمدن غرب با این پیام مورد هدف قرار گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین حاجتی بیان کرد: غرب حتی تصاویر امام خمینی را سانسور می‌کرد و اجازه نمی‌داد تصویر درستی از امام در جوامع غربی منتشر شود اما با این حال دیدیم که بسیاری از غربی‌ها با دیدن تصویر امام پیام ایشان را دریافت کردند و نام عده‌ای از این افراد در کتاب «عصر امام خمینی» آمده است.

وی با اشاره به حکم اعدام سلمان رشدی گفت: غرب از کشته شدن یک نفر نگرانی نداشت کما اینکه هزاران و میلیون‌ها نفر را بدون دغدغه می‌کُشد. امام با صدور این فتوا این پیام را به سران غرب فرستاد که ارزش‌های مطلق در این دنیا وجود دارد چرا که ما معتقد به یک قدرت مطلق به نام خداوند هستیم.

امام جمعه موقت اهواز اظهار داشت: غرب این نکته مهم را فهمید که ریشه عظمت و عمل سیاسی امام بینش عرفانی امام است و این نگاه در فرمایشات بنیان گذار انقلاب اسلامی موج می‌زند. امام با این نگاه دفاع مقدس را مدیریت کردند، با همین نگاه فتنه گران داخلی را زمین زدند و ایستادگی در برابر دشمن نیز حاصل همین نگاه است.

منبع: رهیاب

ارسال دیدگاه