کد خبر: 2424

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ - ۱۸:۰۱

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان؛

دشمن به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان با کلید واژه “هلال شیعی” است

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان:هدف استکبار آدرس غلط دادن به دنیاست. واقعیت مطلب این است که امت اسلام اعم از شیعه و سنی امروز بیدار شده تا در مقابل استکبار و صهیونیسم جهانی بایستد.

به گزارش صبح شادگان آیت الله محسن حیدری در گفتگو با خبرنگار رهیاب درباره موضوع مطرح شده توسط رسانه‌های عبری، غربی و عربی مبنی بر خطر هلال شیعی ایرانی اظهار داشت: هدف استکبار آدرس غلط دادن به دنیاست. واقعیت مطلب این است که امت اسلام اعم از شیعه و سنی امروز بیدار شده تا در مقابل استکبار و صهیونیسم جهانی بایستد.

وی افزود: این بیداری در کشورهای مختلف رخ داده است هر چند ایران سرسلسله این بیداری بوده اما حقیقت امر این است که این موضوع منحصر به ایران نبوده و در کشورهای مصر، تونس، لیبی و حتی فلسطین که غیر شیعی بوده‌اند، اتفاق افتاده است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان با بیان اینکه این واقعیت برای صهیونیست‌ها قابل تحمل نیست، گفت:استکبار و صهیونیست‌ها به دنبال منحرف ساختن مردم هستند و یکی از این راه‌های انحراف، منحصر کردن این بیداری به عالم تشیع و جدا کردن بیداری در بین ملت‌های اهل سنت است.

وی بیان کرد: اگر همه مسلمانان در یک جبهه باشند تقابل با آنها سخت است به همین دلیل استکبار به دنبال ایجاد تفرقه بین امت مسلمان و سرکوب آنها است. برای ثابت کردن موضوع تقابل شیعه و سنت هم توهمی به نام هلال شیعی را مطرح کردند.

آیت الله حیدری با بیان اینکه پادشاه اردن نخستین فردی بود که موضوع هلال شیعه را مطرح کرد، عنوان کرد: این حرف از دهان پادشاه اردن خارج شده وگرنه صاحب اصلی کلام استکبار است.

وی ادامه داد:داعش مولودی برای تقابل با شیعه عنوان شده در صورتی که این گروه تروریستی به شیعه، سنی و سایر ادیان و مذاهب هم رحم نمی‌کند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان در پایان تاکید کرد:این تحلیل‌ها واقعی نیست و برای جلوگیری از مقابله مسلمانان با استکبار و ایجاد تفرقه بین مسلمانان از کلیدواژه هلال شیعه مطرح می‌شود.

منبع:رهیاب

ارسال دیدگاه