کد خبر: 2324

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۱۴ - ۱۰:۲۳

دفتر بسیج دانشجویی شهرستان شادگان؛

به مناسبت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بیانیه ای صادر کرد

دفتر بسیج دانشجویی شهرستان شادگان به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش صبح شادگان به مناسب بیست و هفتمین سالگرد رحلت جانگداز بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) دفتر بسیج دانشجویی شهرستان شادگان بیانیه ای صادر کرده که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز ۱۴ خرداد، روز ارتحال فقیه، عارف، فیلسوف، مرجع تقلید و معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) را به آحاد مردم و تمام اقشار تسلیت می گوییم. از خداوند منان صبر و شکیبایی عدم حضور مادی این عبد الهی را در میانمان مسألت می کنیم. تسلیت را عام گفتیم زیرا همه ما فرزندان روح الله و تربیت شده معیار ها و آرمان های ایشان هستیم و هدف ما، هدف آن بزرگ مرد است ان شاءالله و کسی که این ویژگی ها را ندارد، نیاز به تسلیت ما هم ندارد.
یکی از نقاط قوی که سبب شد امام خمینی بتواند این راه را تا پایان ادامه دهد و به نسل های دیگر منتقل کند، یاران با وفای ایشان می باشد. یارانی که خود امام بارها و بارها از آن ها تحسین و تمجید کرده و با توکل بر خداوند عزیز و اتکاء به این یاران همیشه بصیر، پا جلو نهاد و غیرممکن ها را ممکن کرد.
” امام آن روح الله بود که با عصا و ید بیضای موسوی و بیان و فرقان مصطفوی، به نجات مظلومان کمر بست. تخت فرعون های زمان را لرزاند و دل مستضعفان را به نور امید روشن ساخت. او به انسان ها کرامت و به مومنان عزت و به مسلمانان قوت و شوکت و به دنیای مادی و بی روح، معنویت و به جهان اسلام حرکت، و به مبارزان و مجاهدان فی سبیل الله شهامت و شهادت داد.”مقام معظم رهبری امام خامنه ای/۱۳۶۸/۰۴/۲۳
امروز مقام معظم رهبری یاران و خواصی می خواهند همچون خودشان در زمان انقلاب و قبل از انقلاب که تمام قد در خدمت امام راحل و اهداف آن بزرگ مرد بود؛ یارانی چون بهشتی، رجایی، باهنر، چمران وخیلی های دیگر که از احصاء آن ها عاجزم.
یارانی همانند سلمان حکیم، همانند ابوذر مخلص و همانند مالک اشتر ثابت قدم در میدان عمل باشند و به طور خلاصه عمارگونه رفتار کنند؛ یعنی در تمام حالات ولایت پذیر و مطیع مولا باشند. یارانی که آمریکا را شیطان بزرگ بدانند، نه فقط دم از آن بزنند؛ بلکه باید جامه عمل به این سخن بپوشانند و آن دست چدنی که خود را با دستکش مخملی تزیین کرده است بشکنند، نه با آغوش باز و لبخند به استقبال این ابلیسیان به ظاهر انسان بروند و به برخی مزدوران داخلی اجازه سفسطه بازی در کلام امام را ندهند، این در حالی است که باید فلسفه و روح کلام آن بزرگمرد ترویج شود نه خاطره هایی بی اساس که هدفی جز تحریف خط امام ندارد. برادران و خواهران برای ورود به منطقه خواص باید کلام امام و روح آن را درک کنید. ای کسانی که خود را خواص می شمارید، بصیرت خود را نسبت به معیار ها و آرمان های امام افزایش دهید که امروز یکی از دغدغه های حتمی مقام معظم رهبری است. در آخر “یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَهُ” سوره مائده ۵۴٫ حال با تأمل در این آیه، بر این امر واقف می شویم که اگر از معیار های الهی تبعیت نکنیم و شکر نعمت، که در مقام عمل پایبند بودن به معیار ها است را انجام ندهیم، خداوند قومی دیگری را بر می گزیند.
آیا معیار های امام جز معیارهای الهی است؟ امروز این مسئولیت سنگین را چه کسی بر دوش می کشد؟
آیا نباید شکرگزار نعمت وجود او و مطیع او باشیم؟
أَلَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولئِکَ الَّذِینَ هَداهُمُ اللهُ وَ أُولئِکَ هُمْ أُولُوا الْأَلْبابِ (سوره زمر ۱۸)

ارسال دیدگاه