کد خبر: 1829

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ - ۱۷:۵۱

معاون فرماندار شادگان:

تولید گندم در شادگان بیش از دو برابر مصرف آرد شهرستان است/برای کاهش نرخ بیکاری توجه به مقوله کشاورزی مهم است

معاون فرماندار شادگان:سالانه بیش از ۱۴ هزار تن آرد در شادگان توزیع و مصرف می‌شود و میزان تولید گندم شهرستان در شرایط مناسب ۳۰ هزار تن است که با تأمین آب کافی و ایجاد شبکه آبیاری و زهکشی، به‌طور مضاعف قابلیت افزایش را دارد.

نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در گفتگو با خبرنگار صبح شادگان،مصرف ماهانه آرد در شهرستان شادگان را یک هزار و ۱۹۲ تن اعلام کرد و گفت:سالانه بیش از ۱۴ هزار تن آرد در شادگان توزیع و مصرف می‌شود و میزان تولید گندم شهرستان در شرایط مناسب ۳۰ هزار تن است که با تأمین آب کافی و ایجاد شبکه آبیاری و زهکشی، به‌طور مضاعف قابلیت افزایش را دارد.

معاون فرماندار شادگان افزود:یکی از راهکارهای مهم و اساسی برای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در شهرستان افزایش تولید و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است و در این راستا توجه به مقوله کشاورزی مهم است.

وی شهرستان شادگان را منطقه کشاورزی عنوان کرد و گفت:به همین منظور حمایت از کشاورز شادگانی، توسعه کشاورزی و ایجاد سیاست تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی، اساسی‌ترین راهکار ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه است.

معاون فرماندار شادگان با اشاره به توزیع ماهانه آرد بین نانوایی های شهرستان خاطر نشان کرد:۴۵۰ تن از آرد تحویلی ماهانه به شهرستان،بین ۵۴ واحد نانوایی شهری توزیع می‌شود.

آلبوغبیش در پایان تصریح کرد: در سطح روستاهای تابعه تنها ۱۳ واحد نانوایی موجود است و ۷۴۲ تن آرد روستای برای پخت خانگی در اختیار روستائیان گذاشته می‌شود که با توجه به جمعیت فعلی، میانگین و سرانه مصرف آرد در کشور، شهرستان شادگان نیازمند سهمیه بیشتری است و موضوع از طریق اداره‌ کل غله استان در حال پیگیری است.

ارسال دیدگاه