کد خبر: 1790

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۷:۳۰

مدیر جهاد کشاورزی شادگان:

بارش باران ۵۵۸ میلیارد ریال به محصولات کشاورزی شهرستان خسارت وارد کرد

مدیر جهاد کشاورزی شادگان:بارش باران در چند روز گذشته حدود ۵۵۸ میلیارد ریال به محصولات کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرده است.

حمید مطرودی مدیر جهاد کشاورزی شادگان در گفتگو با خبرنگار صبح شادگان اظهار کرد:با توجه به بارندگی های اخیر گر چه در مجموع نعمت بزرگی برای روستاییان محسوب می شود ولی منجر به خسارت هایی در اثر سیل، طوفان، تگرگ و بارش شدید که موجب خوابیدگی محصولات کشت های گندم، جو و کلزا و ریزش و شکستگی دانه و نابودی کشت های سبزیجات و صیفی جات، خسارت به دام و طیور و نخیلات بارور شده است.

وی افزود:در اثر طغیان رودخانه جراحی و شکستگی سیل بندها به کلیه کشت هایی که در حاشیه رودخانه کارون قرار دارند خسارت وارد شده است.

مطرودی خاطر نشان کرد:کشت ۲۲ هزار گندم حدود ۵۰ درصد، از چهار هزار و ۵۰۰ هکتار جو حدود ۶۰درصد و از ۳۵۰ هکتار کلزا حدود ۶۰ درصد خسارت به کشاورزان این شهرستان وارد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان در پایان در خصوص برآورد خسارت های وارده گفت:گزارش مزارع و باغ هایی زیر آب رفتند،به بیمه محصولات کشاورزی اطلاع رسانی شده و از آنها درخواست شده تا در اسرع وقت نسبت به بازدید میدانی و برآورد خسارت وارده اقدام کنند.

ارسال دیدگاه