کد خبر: 1379

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۰۲ - ۱۹:۵۷

انتقاد شدید منتخب مردم شادگان در مجلس دهم از روند ساخت پروژه گردشگری روستای صراخیه

مجید ناصری نژاد خطاب به استاندار گفت: می گویید ۲۰ میلیارد ریال هزینه این پروژه شده است در شرایطی که اگر پروژه به بومی ها داده می شد خیلی بهتر و با هزینه کمتری ساخته می شد.

به گزارش صبح شادگان حجت الاسلام والمسلمین مجید ناصری نژاد نماینده منتخب مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح ایستگاه گردشگری تالاب شادگان که با حضور دکتر مقتدایی استاندار خوزستان و جمع کثیری از مسؤلان و مردم این شهرستان در کنار ایستگاه تالاب شادگان برگزار شد با انتقاد شدید از روند ساخت پروژه اسکله گردشگری تالاب شادگان روستای صراخیه گفت: امروز معلوم نیست چه چیزی را آمده ایم افتتاح کنیم زیرا این ساختمان و مسجد را قبلا میراث فرهنگی ساخته است و اگر به خاطر افتتاح یک دیوار و گل کاری مختصری آمده ایم باید بگویم دیوار ساخته شده کنار ایستگاه تالاب در حریم راه است و کار ساخت آن اشتباه است.

مجید ناصری نژاد خطاب به استاندار گفت: می گویید ۲۰ میلیارد ریال هزینه این پروژه شده است در شرایطی که اگر پروژه به بومی ها داده می شد خیلی بهتر و با هزینه کمتری ساخته می شد.

نماینده منتخب مردم با اشاره به ظرفیت بالای تالاب شادگان گفت:متاسفانه از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است.

ناصری نژاد تامین حق آبه تالاب شادگان از رودخانه جراحی را از خواسته های مردم اعلام کرد و گفت:هر وقت ما دنبال سرسبزی ،گردشگری و از همه مهم تر محیط زیست تالاب بین المللی شادگان هستیم باید اولین و مهمترین کار یعنی دادن حق آبه تالاب از رودخانه جراحی را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه طبق قانون در هر ثانیه ۵ متر مکعب آب باید از جراحی روانه تالاب شادگان شود گفت: سه سال است که این سهمیه داده نشده است .

مجید ناصری نژاد با انتقاد از روانه شدن پساب های نیشکر در تالاب شادگان گفت: تصور می شود که تالاب شادگان در حال حاضر پر از آب است اما مع الاسف این آب نیشکر است که در تالاب می ریزد و شوری آن گاهی از آب دریا بیشتر است .

منتخب مردم شادگان افزود: شوری آب تالاب گاهی به ۵۰ هزار ایسی می رسد اما شوری آب دریا ۴۰ هزار EC است و آب نیشکر برای تالاب شادگان مانند اکل میته برای انسان وقت ضرورت است که مجبوریم برای عدم مرگ از آن استفاده کنیم اما روانه شدن این پساب ها مرگ تدریجی است که بزودی باعث نابودی نخلستانها و تالاب بین المللی شادگان می شود.

نماینده شادگان با تاکید مجدد بر استفاده بهتر از ظرفیت تالاب شادگان گفت: باید فاصله شهر شادگان تا شهر دارخوین را باید بعنوان منطقه گردشگری به دنیا معرفی کنیم .

ناصری نژاد در پایان خواستار ساخت پارک بزرگ پرندگان و افزایش تعداد اسکله ها در تالاب شد.

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 4

کل نظرات :6

 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - فروردین - ۱۳۹۵

  آقای ناصری نژاد در ۸ سالی که نماینده بودند .چرا فاصله شهر شادگان تا دارخوین .را بعنوان منطقه ی گردشگری به دنیا معرفی نکردند.


  پاسخ دادن

  • شادگانی

   تاریخ : ۳ - فروردین - ۱۳۹۵

   سلام
   دوست عزیز یک سری کارها تدریجی صورت میگیره، همانطور ک ایشون تلاش کردند نام تالاب شادگان بین تالابهای کشور شناخته شود،شک نکنید تلاش بی وقفه ایی خواهند کرد تا حد فاصل دارخوین – شادگان به عنوان منطقه گردشگری معرفی شود


   پاسخ دادن

 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - فروردین - ۱۳۹۵

  با سلام و خسته نباشید.اکر آقاى ناصرى درزمان خودش و با دست همبیمانانش این بروزه را ساخته بود انتقاد نمیکرد بلکه تحسین میکرد ولى جون بدست نماینده دیکرى ساخته شده مخالفت میکند امیدوارم که بتواند به فرزندان تحصیل کرده شادکان از لیسانس به بالا کار بدهد نه به ابتدائی ها و راهنماییها تا ثابت کند که اهل ع رفاقت بازی و عشایرى بازى نیست


  پاسخ دادن

  • شهروند شادگانی

   تاریخ : ۵ - فروردین - ۱۳۹۵

   سلام خدمت دوست ناشناسی که گفتن اگر اقای ناصری در زمان خودش….
   باید عرض کنم که این پروژه از محل اعتبارات دولتی ساخته شده نه توسط نماینده و این پروژه استانی ست.


   پاسخ دادن

 • امیر

  تاریخ : ۵ - فروردین - ۱۳۹۵

  دوستان عزیز ،همشهریان
  نه خدایش کجای حرف ناصری نژاد ایراد داشت
  خب پروژها از قبل بودن خواهشا اگه از شهر دفاعی میشه همه با هم متحد شیم واگه خودمان نمیتونیم حرفی بزنیم لا اقل ضرر نزنیم


  پاسخ دادن

 • شادگان

  تاریخ : ۴ - اردیبهشت - ۱۳۹۵

  مدارس شادگان فقط منتقد تربیت میکنند….کسی از مسئولین خودی حمایت نمیکنه


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه