کد خبر: 1698

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۲۷ - ۷:۳۰

معاون فرماندار شادگان؛

لزوم راه‌ اندازی کشیک شبانه‌ روزی مدیریت بحران در شادگان

معاون فرماندار شادگان:دستگاههای اجرایی و امدادی شهرستان مکلفند بهمراه تجهیزات و امکانات موجود و بکارگیری کلیه نیروها و اعلام آماده باش و با در نظر گرفتن تمهیدات لازم ، به کشاورزان و روستائیان عزیز اطلاع رسانی و هشدار دهند.

به گزارش خبرنگار صبح شادگان نعمت اله آلبوغبیش معاون فرماندار شادگان در جلسه مدیریت بحران شهرستان شادگان در راستای تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خطرات احتمالی ناشی از بارندگی های سیل آسای اخیر و طغیان برخی از رودخانه های استان ضمن توصیه های لازم در جهت آمادگی کامل کلیه دستگاه های اجرایی شهرستان و تمهیدات مقتضی به منظور پیشگیری از خطرات و خسارات احتمالی ، بر لزوم برقراری کشیک شبانه روزی اعضای مدیریت بحران و حضور مسئولین در شهرستان تاکید کرد.

معاون فرماندار شادگان تصریح کرد:دستگاههای اجرایی و امدادی شهرستان مکلفند بهمراه تجهیزات و امکانات موجود و بکارگیری کلیه نیروها و اعلام آماده باش و با در نظر گرفتن تمهیدات لازم ، به کشاورزان و روستائیان عزیز اطلاع رسانی و هشدار دهند.

آلبوغبیش یاد آور شد:باتوجه به فصل برداشت محصولات زراعی ، مدیریت جهاد کشاورزی و نظام صنفی کشاورزی با همکاری کشاورزان و سایر دستگاههای اجرایی باید تمهیدات لازم جهت مدیریت و کاهش خسارات احتمالی معمول دارند.

وی خاطرنشان کرد:بمنظور کنترل سیلاب احتمالی رودخانه کارون و جلوگیری از طغیان آن ، با شرکتهای توسعه نیشکر و صنایع جانبی شرق کارون جهت بستن زهکشها و کانالهای متصل به رودخانه کارون و پاکسازی دهانه نهر سلمانه بویژه در محل تلاقی با زهکش مزارع نیشکر در محدوده تالاب به منظور کنترل سیلاب و هدایت آن بطرف تالاب جهت افزایش آب تالاب هماهنگی های لازم انجام شده است.

ارسال دیدگاه