کد خبر: 1648

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۱۶:۴۷

در پی یک رسم غلط و ناصحیح؛

تیراندازی مرگبار عروسی را به عزا تبدیل کرد+فیلم

تیراندازی با سلاح غیرمجاز در مجلس عروسی در یکی از روستاهای شهرستان جیرفت به مرگ یک جوان منجر شد.

به گزارش صبح شادگان به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دقیانوس ما تفنگ های مختلف با فشنگ های واقعی جنگی و شکاری آنهم در دست نوجوانان و جوانانی که سرشار از هیجان هستند، زنگ خطری است که گاهی اوج شادی خانوارهای عروس و داماد را به ماتم و عزا تبدیل می کند.

در گذشته دور به سبب وجود جامعه قبیله ای ،تفنگ همواره جزو لاینفک این نوع زندگی بود و وسیله ای برای دفاع از جان و مال و ناموس افراد به شمار می رفت اما امروزه این وسیله دفاعی به موضوعی خطر آفرین به خصوص در جشن های عروسی تبدیل شده است.

بار دیگر یکی از این حوادث در جشن شادی دو زوج جوان که با هزاران امید و آرزو قصد تشکیل یک زندگی جدید زیر یک سقف را داشتند با ندانم کاری و یک رسم غلط به عزا تبدیل شد و سرنوشت  این دو زوج را نیز تحت تاثیر قرار داد روز گذشته همانطور که در فیلم ارسالی زیر مشاهده می کنید در روستای اکبرآباد بخش اسماعیلیه جیرفت (یکی از اقوام داماد) حین اجرای رقص اقدام به مسلح نمودن سلاح شکاری کرده که در پی آن پسر عموی عروس را طعمه گلوله بی فرهگی و جهل خود قرار می دهد.

دانلود

به گزارش  خبرنگار ما پسر عموی عروس بر اثر این شلیک ناخواسته و عدم کنترل از ناحیه قلب مورد اصابت گلوله سلاح شکاری(دست ساز) غیرمجاز قرار گرفته و فوت نموده است .

هشدار دادستان جیرفت به دارندگان سلاح های غیرمجاز

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت با اشاره به اینکه برخی در مراسم‌های عروسی با سلاح‌های غیرمجاز تیراندازی می‌کنند، ابراز داشت: باید با جدیت از این مسئله جلوگیری شود چرا که به دلیل این رویدادها شاخص‌های ناامنی افزایش می‌یابد و بر تمام مسائل شهرستان تأثیر می‌گذارد.

رستمی خاطرنشان کرد: باید دهیاران و بخشداری‌هایی که اتفاقات در حوزه آنها روی می‌دهد مورد بازخواست قرار گیرند و اگر مقصر نیروی انتظامی باشد باید بررسی و برخورد شود.

وی ادامه داد: جلوگیری از هرگونه تیراندازی که موجب اخلال در نظم و امنیت جامعه ‌شود ضروری است و اقداماتی باید برای برگرداندن امنیت به مردم صورت گیرد و آنها زیر سایه امنیت قرار گیرند.

وی بیان داشت: دستورات قضائی به تمام نیروهای امنیتی و انتظامی داده شده و هیچ کوتاهی در این زمینه صورت نگرفته است و تمام مسئولان ذی‌ربط باید پاسخگوی مردم باشند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت با اشاره به وجود سلاح‌های غیرمجاز تصریح کرد: افرادی که داوطلبانه سلاح‌های خود را تحویل دهند مورد عطوفت اسلامی قرار می‌گیرد و افرادی که سلاح‌های آنها توسط نیروهای انتظامی و امنیتی گرفته شود به شدت برخورد می‌شود.

وی افزود: مردم افرادی را که مسلح هستند و فرهنگ استفاده از سلاح را ندارند به دستگاه قضایی معرفی کنند و این دستگاه اجازه نمی‌دهد که برخی امنیت مردم را به مخاطره بیندازند.

لازم به ذکر است  طی سالهای گذشته این چندمین موردی است که سبب حادثه شده و خانواده های زیادی را داغدار و جشن های فراوانی را نیز به جدایی و عزا تبدیل نموده است که لازم است علاوه بر فرهنگ سازی مسئولین ، مردم وخانواده ها نیز پیشقدم شده و جلوی این گونه افراد گرفته شود تا دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.

ارسال دیدگاه