کد خبر: 1594

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۷:۳۰

فرماندار شادگان خبر داد؛

تعیین سه مرکز خرید تضمینی گندم در شهرستان شادگان

فرماندار شادگان گفت:مراکز خرید تضمینی گندم در سه نقطه دهستان آبشار ،دهستان حسینی از توابع بخش مرکزی و بخش دارخوین تعیین شدند.

به گزارش خبرنگار صبح شادگان بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان در اولین جلسه شورای کشاورزی در سالجاری با اشاره به نامگذاری سال جدید از طرف مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهار داشت: همه مدیران شهرستان در هر جایگاهی باید اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و ان شاالله در سالجاری بتوانیم در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید، و آرمانهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گامهای مفیدی برداریم و بخشی از مشکلات معیشتی مردم را بر طرف کنیم.

فرماندار شادگان در ادامه جلسه به تعیین سه مرکز خرید تضمینی گندم در این شهرستان اشاره کرد و گفت: مراکز خرید تضمینی گندم در سه نقطه دهستان آبشار ،دهستان حسینی از توابع بخش مرکزی و بخش دارخوین تعیین شده و کشاورزان می توانند از تاریخ ۲۵/۱/۹۵ محصول خود را به مراکز تحویل نمایئد.

فرج اللهی با بیان اینکه بیمه کشاورزی اهرمی برای توسعه کشاورزی است ، بر لزوم توجه مسئولین امور بیمه گری محصولات کشاورزی و حضور مستمر نمایندگان و کارشناسان بیمه در منطقه با توجه به مشکلات کشاورزان از جمله حوادث غیر مترقبه و عدم وجود زهکشهای مناسب و شوری و کاهش آب رودخانه ها و بررسی بموقع خسارات وارده به محصولات کشاورزی در شهرستان شادگان تأکید کرد.

فرماندار شادگان در پایان خاطر نشان کرد : کمیته پیگیری مشکلات آب زیر مجموعه شورای کشاورزی شهرستان با عضویت نمایندگانی از سازمان آب و برق خوزستان، جهاد کشاورزی ، هواشناسی و انجمن صنفی در شهرستان شادگان تشکیل می شود.

گفتنی است، ترمیم شبکه آبیاری شهرستان شادگان ، زهکشی روستاهای بخش دارخوین توسط شرکت های کشت و صنعت نیشکر فارابی ،سلمان فارسی و دعبل خزاعی ،اصلاح پل جهانگیری جهت عبور کامیون ها و کمباین ها ،تامین خودرو برای برداشت گندم ،تامین سوخت کمباین ها ،تامین و مهیا کردن آتش نشانی ،بررسی خشک شدن رودخانه جراحی و خسارات وارده به کشاورزان از موارد مطرح شده در این جلسه بود.

ارسال دیدگاه