کد خبر: 1665

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ - ۷:۳۰

معاون فرماندار شادگان خبر داد:

تحقق ۱۱۰ درصدی تعهد اشتغال سال ۹۴ در شادگان

معاون فرماندار شادگان:طبق برنامه ریزی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان ،شهرستان شادگان مکلف شده بود که در سال ۹۴ تعداد ۵۶۷ فرصت شغلی ایجاد کند که با پیگیریهای بعمل آمده براساس جذب نیرو و پرداخت تسهیلات بانکی در سال ۹۴ تعداد ۶۲۳ فرصت شغلی ایجاد شده که معادل ۱۰۹/۹ درصد تعهد شهرستان می باشد.

به گزارش صبح شادگان نعمت اله البوغبیش معاون فرماندار شادگان در اولین جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان در سالجاری که با هدف بررسى مصوبات جلسه گذشته و میزان جذب تسهیلات مشاغل خانگی در سالن اجتماعات فرماندارى تشکیل گردید، از تحقق ۱۱۰ درصدی تعهد اشتغال در شهرسستان شادگان خبر داد و گفت:طبق برنامه ریزی اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان ،شهرستان شادگان مکلف شده بود که در سال ۹۴ تعداد ۵۶۷ فرصت شغلی ایجاد کند که با پیگیریهای بعمل آمده براساس جذب نیرو و پرداخت تسهیلات بانکی در سال ۹۴ تعداد ۶۲۳ فرصت شغلی ایجاد شده که معادل ۱۰۹/۹ درصد تعهد شهرستان می باشد.

معاون فرماندار شادگان یاد آور شد: فرصت های شغلی ایجاد شده در سال ۹۴ شامل جذب نیرو و پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و اشتغالزایی بوده که توسط ادارات جهاد کشاورزی ،بنیاد شهید ،اداره حمل و نقل پایانه ها،کمیته امداد،صندوق کارآفرینی امید ،میراث فرهنگی ،تعاون کار و رفاه اجتماعی ،صنعت و معدن و تجارت ،بهزیستی و اداره راه و شهرسازی انجام گرفته است.

نعمت الله آلبوغبیش معاون فرماندارشادگان در ادامه جلسه بر تحقق شعار سال ۹۵ که از سوى مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری شده است تاکید کرد و افزود : کلیه دستگاهها بویژه دستگاههای عضو شورای اشتغال و سر مایه گذاری شهرستان با ارائه راهکار و برنامه و کارآفرینی در بخشهاى مختلف اقتصادی وتشویق و جذب سرمایه گذاران شعار سال را محقق کنند.

البوغبیش در ادامه به اهمیت کسب و کارهای خانگی که یکی از راههای مهم ایجاد اشتغال است اشاره کرد وگفت:حدود ۱۷۰ طرح و عنوان شغل کوچک و متوسط در بخشهای کشاورزی ،صنایع غذایی ،بهداشتی ،صنایع دستی و… وجود دارد که مستلزم اطلاع رسانی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی وسایر ادارات مرتبط شهرستان می باشد و در این راستا اطلاعات مشاغل مورد نظر و نحوه جذب و میزان تسهیلات مشاغل خانگی باید از طرق مختلف بویژه فضای مجازی در اختیار عموم گذاشته شود.

معاون فرماندار شادگان همچنین بر ضرورت بکارگیری نیروهای بومی در استخدام شرکت ها و موسسات این شهرستان تاکید کرد وگفت : بدون هماهنگی با فرمانداری شادگان و اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی هیچ شرکتی یا موسسه ای نباید نیرو بکار گیرد و از بکارگیری نیروهای غیر بومی اکیدا خودداری کنند.

معاون فرماندار شادگان با تاکید بر اولویت دادن به خرید محصولات داخلی شهرستان توسط ادارات و دستگاههای اجرائی ،اظهار داشت: خرید محصولات داخلی شهرستان موجب رونق اقتصادی و ایجاد فرصتهای شغلی متنوع در منطقه خواهد شد.

البوغبیش در پایان خاطر نشان کرد: اعضای محترم شورای اشتغال ضمن تلاش در جهت جذب سرمایه گذار بمنظور راه اندازی ناحیه صنعتی دارخوین و شهرک صنعتی شادگان ، اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز در جهت راه اندازی شرکتهای وابسته به سازمان تامین اجتماعی خوزستان در شادگان را پیگیری نماید.

ارسال دیدگاه