کد خبر: 1590

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ - ۱۷:۲۸

منتخب مردم شادگان در مجلس دهم؛

انتقال آب از سرشاخه رودخانه های خوزستان در تضاد با توسعه بخش کشاورزی است

منتخب مردم شادگان در مجلس دهم؛استان خوزستان با دارا بودن زمین های حاصلخیز و مستعد برای توسعه بخش کشاورزی یکی از ظرفیت های مهم در ایجاد فرصت های شغلی است.

حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در گفتگو با صبح شادگان اظهار کرد:استان خوزستان با دارا بودن زمین های حاصلخیز و مستعد برای توسعه بخش کشاورزی یکی از ظرفیت های مهم در ایجاد فرصت های شغلی است.

وی افزود:پیشرفت بخش کشاورزی استان خوزستان و بویژه شهرستان هایی که اقتصاد آنها با این بخش گره خورده،بدون آب غیر ممکن است و مسئولین مربوطه باید چاره اندیشی کنند.

منتخب مردم شادگان در مجلس دهم خاطر نشان کرد:انتقال آب از سرشاخه رودخانه های استان خوزستان در تضاد با توسعه بخش کشاورزی است.

ناصری نژاد با انتقاد شدید از تناقض در انتقال آب از سرشاخه رودخانه های استان و تصویب بودجه برای توسعه کشاورزی این استان گفت:چگونه می توان از طرفی برای توسعه بخش کشاورزی استان بودجه تصویب کرد و از طرفی دیگر با انتقال آب،رودخانه های استان را خشک کرد!

این مسئول با ابراز نگرانی از خبر انتقال آب رودخانه ی زهره و به ویژه حوزه مارون تصریح کرد:این منطقه در حال حاضر با کمبود شدید آب مواجه است و قطعا با انتقال آب از رودخانه زهره کشاورزی شهرستان های همجوار در آینده نابود خواهد شد.

ناصری نژاد گفت:عمده امرار معاش مردم شهرهایی چون رامشیر،شادگان،هندیجان و امیدیه کشاورزی است که به دلیل کمبود آب با خطر نابودی مواجه است.

وی در ادامه افزود:شهرستان هندیجان،از طرفی به دلیل خشک شدن رودخانه ی همجوار و از طرفی دیگر بازگشت آب دریا به داخل رودخانه،زمین های کشاورزی این منطقه تبدیل به شوره زار شده است.

منتخب مردم شادگان در مجلس دهم تأکید کرد:انتقال آب از سرشاخه رودخانه های استان خوزستان خطرناک است و سایر استان های همجوار با این رودخانه ها از خشک شدن این رودخانه ها ضرر خواهند کرد.

مجید ناصری نژاد در پایان عامل اصلی افزایش ریزگرد را کاهش منابع آب در استان عنوان کرد و گفت:برداشت بی رویه از منابع آبی و طرح های انتقال آب میان حوضه ای از مهمترین عوامل این پدیده هستند.

ارسال دیدگاه