کد خبر: 856

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۱۳ - ۸:۰۰

صبح شادگان از معضل فاضلاب ها گزارش می دهد

وقتی آب های فاضلاب شادگان سرگردان می شوند+تصاویر

به گزارش صبح شادگان گویا طغیان و سرریز شدن فاضلاب ها و فرسودگی آسفالت در بعضی از خیابان های شادگانٰ و آن هم بعد از فصل بارندگی،زندگی و رفت آمد ساکنین آن مناطق را با مشکل روبرو کرده است.

به گزارش صبح شادگان گویا طغیان و سرریز شدن فاضلاب ها و فرسودگی آسفالت در بعضی از خیابان های شادگانٰ و آن هم بعد از فصل بارندگی،زندگی و رفت و آمد ساکنان آن مناطق را با مشکل روبرو کرده است.

سرریز فاضلاب های شهری شادگان در کوچه و پس کوچه های شهر، نگرانی و تهدید سلامت شهروندان را به همراه داشته است و بروز هرگونه بیماری ناشی از طغیان آب های متعفن نگرانی از تامین نشدن سلامت نیز تشدید کرده است.

مردم محروم شادگان هر سال با رسیدن فصل بارندگی با معضل طغیان فاضلاب ها دست و پنجه نرم می کنند.طغیان فاضلاب ها به حدی است که آب ها تا ۳۰ سانتی متری بالا می آید و بعضا به داخل مغازه ها رسیده است.گویا این معضل در شهرستان شادگان حل شدنی نیست و مردم باید با طغیان فاضلاب ها دوست شوند.

خیابان سوم شهید باهنر که موازی با خیابان اصلی شهید باهنر شرقی می باشد این روزها وضعیت مناسبی ندارد.از طغیان و سریز شدن فاضلاب گرفته تا آسفالت فرسوده ی آن!

یکی از اهالی منطقه در گفتگو با خبرنگار صبح شادگان گفت:در حال حاضر که فصل بارندگی نیست،ولی مشاهده می کنید که فاضلاب ها طغیان کرده است و بوی تعفن آب ها ما را کلافه کرده است.

وی می گوید:بعضی وقت ها فاضلاب ها از مرحله ی طغیان و جاری شدن گذشته و فوران می کنند و تا چند روزی باید با همین آب ها که تردد ما را مختل کرده دست و پنجه نرم کنیم.

تصاویری که در زیر مشاهده می کنید خود گویای این معضل آزار دهنده است که می تواند برای اهالی آن منطقه خطر ساز باشد.رفته رفته این معضل می تواند موجب شیوع انواع بیماری ها شود که اگر رسیدگی نشود می تواند خطرات جبران ناپدیری را در پی داشته باشد.

بهروز فرج اللهی فرماندار شادگان در رابطه با معضل فاضلاب های شادگان در گفتگو با خبرنگار ایسنا گفته است که ۱۷ ایستگاه پمپاژ فاضلاب در شهرستان وجود دارد که از این تعداد تنها ۵ ایستگاه به صورت نیمه فعال در حال کار هستند و وقتی بارندگی در شهرستان آغاز می‌شود، حجم آب ورودی به فاضلاب‌ها به گونه‌ای است که شبکه فاضلاب شهرستان پاسخگوی آن نیست و در خیابان‌های شهر جاری می‌شود.

فرماندار شادگان در مصاحبه دیگر گفته است که شبکه ی فاضلاب شادگان فرسوده می باشد.

همچنین فرزاد فاضلی مدیر امور آب و فاضلاب شادگان گفته است که سیستم فعلی فاضلاب شادگان به دلیل تکمیل نشدن طرح، قادر به پمپاژ فاضلاب های شهری نیست و این امر سبب آبگرفتگی در برخی معابر شهر شده است.

حال با این اوصاف گویا معضل فاضلاب شهرستان حل شدنی نیست.از طرفی فرسودگی شبکه فاضلاب و از طرفی دیگر عدم تکمیل طرح فاضلاب،حل و فصل این موضوع امکان پذیر نیست و شهروندان می بایست در طول سال با مشکلات عدیده ای که فاضلاب بوجود می آورد،دست و پنجه نرم کنند.

بدیهی ترین حق یک شهروند داشتن فضای امن، سالم و مناسب است که این حق با مشکلات فاضلاب های روان و بوی نامطبوع آن،از مردم بعضی شادگان سلب شده و آنها را از داشتن کمترین ها محروم کرده است.

 

1

2

3

4

5

6

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 4

کل نظرات :2

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - اسفند - ۱۳۹۴

  باعرض سلام و خسته نباشید .این جناب فرماندار فقط باید مشکلات این شهرستان را بشمارد یا اینکه تصمیم جدى براى رفع این مشکلات بکیرد و در عمل کار را انجام دهد .متشکرم


  پاسخ دادن

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - اسفند - ۱۳۹۴

  اللهم صلی علی محمدوالی محمدوعجل فرجهم


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه